Täna hommikul on veel kahtlus pühapäev toimuva suhtes. Ühtlane koroona avastused lehtedes, samuti uued haigusekandjad, kes positiivsed liikumas siiapoole, tekitavad pisut kõhedust ja nii suure reklaami puhul, näib mõtekam, oma hoovi mitte avada. Kuid vaatame, mis otsustame.

Täna jätkame oma viie mänguminuti õuega igaljuhul- eile igastahes oli huvi neil küll. Hommik oli ilus ja pisut palavgi, seega hommikused mänguväljakul olevad lapsed said kõik ühe pisut jahutava vahvlituutu jäätise.

Mänguväljak muutub päikese käes palavaks preeriaks, siis on hea peitu pugeda batuudile ( kolme kuuse kaitsvasse varju)

Päeva peale mängisime väiksemate mudilastega skatepargis telefonimängu, mille jooksul üks sosistas endast järgmisele ühe sõna kõrva jne, kuni lõpuni välja. Mõni sõna ja lausekatke jooksis korrektselt lõpuni, teine moondus tundmatuseni😂


Kui suurem seltskond ratastega õuele vajus, tegime ära hobuseraua viskamise mängu.

Viimane võistlus poolminut. Limps versus kõrrejook.

Osavõtjaid oli viis, kätte oli võimalik saada 5 minuti jooksul igaühele 2 auhinda. Hobuserauaga visates, pidi pihta saama ja ümber lükkama eseme, et see endale saada ( limps, värska või kõrrejook)

Ka pisemad mudilased said omavahel mõõtu võtta, samas mängus.

Vahepeal käisime lastega ujumas, sest ilm läks nii palavaks kätte ära. Mahtus randagi, sest oli tuuline ja võib oli asi selleski, et esmaspäevane päev.

Meie õuelaste vanaema ( muidugi meie majast) korraldas oma lapselastele aiamaal väga õdusa lõunasöögi, kutsudes ka meie piigad seltsi.

Piigad tulid koju hiljem ja ütlesid, et pole varem nii maitsvat ja täiega head torti saanud. 😉

Samal ajal sai suurtega läbi viidud sõnamäng. Oli vaja mõelda 5 lauset, mis 7 sõnaga ( ei sisalda sidesõnu) ja kõik sõnad algavad ühe algustähega. Nt Part Priit pakkus pisikesele poni Priidikule punast peeti. Kokku pidi moodustama suhteliselt loetav jutuke.

Osalejaid viis ja mõned näited 2,5 minutiga tekkinud lausetest: Punase peaga Pipi Pikksukk praadis puupliidil pannil peekoni,- peterselli pitsat pärastlõunaseks peoks. Pipi Pikksukk pakkus pisikesele punakaspruunile ponile punast patsikummi.

Aaretejaht minidele, võttis natuke rohkem aega ettevalmistuseks, kuid…

Ja siis oli juba õhtu, kus lapsed leidsid endale teisigi tegevusi. Väikestel lastel ei ole sellega probleemi. Õhtul juhtus veel nii, et pärast skatepargis rattaga sõitmist ja jalgpalliga slaalomi harjutamist joonte vahel naastes batuudile hüppama ja sõnamängu mängima, kus 5 minuti jooksul leiti sõnu, mille uus algus oli eelmise sõna lõpp. Näiteks. Aabits- sammal- lammas- siga- ahv. Nende endi esimesed sõnad olid seotud nimedega. Aive- Elsa-anna- aime-eliise- erki- ilse- ene- ervin- neeme- eiki- inna- anne.

Batuudil ollakse vanemate juuresolekul, ei hüpata, pigem kasutatakse istumiskohana.

Õhtul oldi kauem väljas, sest tõesti väga mõnus ja soe õhtu. Hommegi võiks suvi edasi olla 😊😉

admin Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.