Meist igaüks jätab ajalukku oma jälje. Meil igaühel on oma roll, mõnel mitu. Kuid sisimas oleme ikka ühesuguste mõtetega ja sooviga olla keegi kellegi jaoks ja kuuluda kuhugi, kus võetakse sind omaks liigsete küsimusteta, kus sobitud seltskonda, kus puudub üksteise pidev vigade otsimine ja näpuga näitamine. Meil on olla hea seal, kus on turvaline, kaitstud ja hea tunne.

Kodune kogukond on see, mis teeb ühest suurest korterelamust väärt elupaiga, niisamuti kõrvalmajast inimesed kellega pidevalt läbi käid. Siis ei loe, kui mõned inimesed ära kolivad, muutub vaid suhtlustihedus kuid kodukondlik tunne jääb. Minu kodukondlik tunnetus on selline naiivne suurema pildi jaoks. Mulle meeldib kui lastel on lapsepõlv. Neile on lubatud paljajalu käimine seni, kuni endal hakkab varvastel jahe. Neil on lubatud suvevihmasaju poriloikudes mängida, sest see on lõbus. Õhtutundideni õues joosta, sõita rattaga, kilgata, käia sõpradel külas, oodata nende sõpru me õuele.

Nende õuedega on nüüd säärane lugu, et meie avatud õu jääb 16.08 küll mõjuvatel ettevaatlikel põhjustel ära.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=790070751531812&id=369955143543377

Kuid mängud toimuvad koos väikeste auhindadega juba kolmandat päeva me õuel kohalikele lastele. Seni on mängudest osa võtmas pidevalt stabiilne arv, igakord pea ( +- 2 last) 10-15 aastaste vanuserühmas 7 last ja nooremas rühmas 2-10aastased 10 last.

Täna oli pisut tagasihoidlikum päev korraldusliku poole pealt, sest me põngerjas eelistas päeval tubaseid tegevusi ja magada pikemalt kui tavaliselt. Seetõttu sain ka ise toas rohkem aega hoopis pühendada koristamisele ning Blackberry saare romaani 1 ja 2 osa lugemiseks kasutada.

Samuti sain lapse tudu ajal valmis teha ka croissantid ja pärmitaignapõhjal kana pitsa ( ma ei kasuta pitsa tegemisel tomatipastat ega ketsupit, asendan selle sulajuustuga). Saatsin siis plikadega taldrikutäie õue sõpradele ka – tundus, et neile sobis, sest tuldi peagi lisa nuruma 😀

Hommikusöögiks me tegime kahte sorti hommikusööki. Suurtele einevõileiba, teate see mida noa ja kahvliga süüa saab. Kate peale ja läheb päris hea. Põnnile tegime samadest komponentidest hoopis salati, asendades leiva/saia eilse keedetud riisiga. Kokku tuli riisi salat kana-tomat- paprika- kurgi ja tilliga. Piim kõrvale. Maitses ilmselt hää😀 Päris õhtul läksime hooois riisihelbepudru teedpidi. Hea kerge kõhutäide vastu ööd.

Ahjaa, eile korraldatud mängud olid siis sellised raamatu ” Röövlitütar Ronja” põhjal infomiini – ristsõna täitmine ja küsimustele vastamine. Vihje järgi röövliaarde otsimine, suurematele röövlitele.

Ja väiksematele mudilastele oli õue reis ümber maailma lauamäng.

Sai joonistada ja erinevaid puslesid kokku panna.

Seega, täiesti mõistlik päev oli taaskord. Suured reisisellid saatsid oma reisu pealt meile pilte. Neil on seal soojakraade 36 ja + 😀

Ma ei saa jätta küsimata, kus meie suvi jäi? Peaks laskma sõpradel suvesoe reisult kaasa meile tuua 😂

admin Ajaloo arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.